Je čas na vylepšení

Moji milí,
je čas věnovat se zase trochu Zpěvníčku.
Přiznám se – šmírovala jsem vás. Ano, tebe – a tebe taky. Vás, kteří jste si prohlíželi tento web ať už v mobilu nebo  v počítači (primárně je tento web postavený pro počítač, ale když je nejhůř, v mobilu to jde taky).
A zjistila jsem, že trochu tápete. Jsou i tací, kteří (chudáci!) klikali v seznamu na jednu písničku po druhé a zkoušeli, jestli jde otevřít, nebo jestli je zamčená v členské sekci.
Chci vás toho ušetřit. Nechci zamykat do členské sekce úplně všechny písničky, něco musí přece zůstat na ukázku – většinou to budou takové ty odrhovačky, které zná opravdu každý (takže jejich zveřejněním rozhodně neprozradím nějaké tajné dílo pod pevně uzavřenou rakví autorských práv).

Měla jsem teď takové období dělání pořádků v počítači (však víte – po tom kolapsu) a tak jsem řadila své empétrojky, doplňovala  metadata (správné názvy, autory, žánry, vydavatele a podobné podrobnosti). A přitom  jsem dostala svrbění dotáhnout sekci Cédéčka. A tak zkusím zase chvilku doplňovat přehled cédéček na tomto webu. Všimli jste si? U Trampských perel například přibyly kompletní obrázky obalů, včetně zadků a vnitřků, takže se můžete podívat na údaje přímo na zdroji.

Také jsem zjistila, že pro někoho není moc zřetelné, jestli je písnička klikací (jestli název někam odkazuje), nebo jestli je to prostě jenom název. Byli tací, kteří zkoušeli klikat i na „mrtvé“ názvy.
Rozhodla jsem se tedy, že pozměním vzhled seznamů. namísto klikacího názvu bude odkaz vedle. Například:
– noty – to znamená, že zde najdete noty (zatím) volně přístupné. Většinou jsou to ale stránky, které jsem ještě nestihla opravit po velké změně designu.
– akordy – to znamená, že noty sice nemám, ale akordy jsou k dispozici
– noty (Č) – to znamená, že noty tu jsou, ale jenom pro mé zaregistrované miláčky (takže cizáci se k nim nedostanou). Č jako Členská sekce.
– text >> – to znamená, že ta písnička zde na webu prakticky není, ale bylo by škoda utajovat její text, dokud ji sem nedám kompletně s akordy či notami. Text je ve formě prostého textu, který se otevře v novém okně. Kolikrát totiž člověk podle názvu neví, o kterou písničku jde, ale podle textu zjistí, že ji vlastně dobře zná.

Takže, moji milí, obsahy cédéček upravím podle tohoto vzoru:

Ať se vám tu pěkně brouzdá!

U písniček zapomínám na prostor a čas. Chci vám pomoci vzpomenout si na ty staré, naučit se ty nové a objevit další.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *