Moji milí,

Dlouho jsem tu nebyla. Vím, že do mého soukromí je vám houby, ale prozradím, co se všechno stalo. Opustila jsem přítele, přestěhovala jsem se. To znamená spoustu existenčních starostí, mnoho nakupování vybavení a zařizování.

Co čert nechtěl, zřejmě následkem stěhování, začala mi selhávat inkoustová tiskárna, takže jsem nemohla vytisknout ani stránku do svého cestovního zpěvníku. A to jednoho otráví.

Taky jsem trochu změnila svůj životní styl a texty písniček o vandrování a toulání začala žít. Našla jsem si partu, se kterou jezdím na výlety. To znamená spoustu radostí, ba přímo pocity štěstí, ale také méně času. Promiňte mi, „Zpěvníček u nás“ zůstal stranou.

A když už jsem se do toho chtěla zase pustit, ejhle, zkolaboval počítač. Nevím, jestli nějaký virus nebo mechanická špína, možná všechno dohromady. Jednoho dne si Windows 10 vyžádaly aktualizaci a po restartu už se nenastartovaly. Fatal error. Hm, tak jsem asi dva měsíce sbírala odvahu, protože taková oprava počítače může znamenat nejen velký výdaj, ale hlavně ztrátu dat, tak jsem si nejdříve musela zvyknout na tu myšlenku, že budu muset začít znovu. Zase znovu od nuly. Na to je potřeba sebrat pořádný kus odvahy.

Dnes je počítač zpátky z nemocnice, přivedli ho k životu, ale s částečnou amnézií. Nebojte, soubory jsem měla, samozřejmě, zálohované (třeba kdybych přišla o svou písničkovou databázi s několika tisíci položek, to bych asi nerozdýchala), ale programy musím pohledat znovu, u těch kupovaných najít licence, registrační kódy, instalační cédéčka atd. Mozart už chodí. Office se vzpírá (prý můj Product Key není můj), to jsem zvědavá, jak to dopadne. Bez Wordu, Excelu či Accesu nemůžu se Zpěvníčkem existovat. Miraf se ke mně taky nehlásí, ale u něj není tak těžké zakoupit znovu (obzvlášť teď, když je na aplikaci letní sleva). Jen obsah, co jsem tam měla už naskládaný, se nějak ztratil. A formátování budu muset vytvořit znovu.

E-mail – jedna velká hromada nepřečteného. Roztřídit spamy, vzkazy, komentáře, dotazy a žádosti a zoufalá volání o pomoc, když se nedaří přihlášení. Všechny musím přečíst a postupně odpovídat. Prosím o trpělivost. Ale já vím, že trpěliví jste, moji hodní návštěvníci, a já vám za to děkuji.

Tož tak, moji milí. Musím se otřepat a s novým elánem zase začít pečovat o ten svůj malý velký poklad.
Kdo vytrvá, vyhraje.

U písniček zapomínám na prostor a čas. Chci vám pomoci vzpomenout si na ty staré, naučit se ty nové a objevit další.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *