Není u nás jako u nás

Předevčírem mi přišel e-mail. Od Webzdarma.cz. Už jsem skoro zapomněla. Opustila jsem je někdy před dvěma roky kvůli malé spolehlivosti a hlavně kvůli tomu, že na mé doméně zpevnicek.unas.cz nešel nainstalovat WordPress.

Pokud teď přemýšlíte, v čem že je ten rozdíl, vždyť přece TADY jste na Zpěvníčku u nás, tak si všimněte té tečky před u, kterou nahoře v příkazovém řádku nevidíte. Jedna malá tečka a takový velký rozdíl! Inu, za málo peněz málo muziky (Webzdarma je totiž zadarmo, zatímco Activ24 je za peníze). Ale o tom jsem mluvit nechtěla.

Tak v tom e-mailu psali, že z technických důvodů ukončují k 31. 10. 2016 provoz blogovacího systému *.blgz.cz. Kdysi jsem tam Zpěvníček také zkoušela hostovat. Všechny blogy zruší, ale kdo chce, může si nechat doménu.
A já si řekla: „Proč ne?“
Páni, tak ta doména ještě existuje! Dokonce jsem si vzpomněla i na své přihlašovací údaje. Tak ji mám pořád! Zužitkuji ji. Jen si musím zopakovat staré dobré html. Vytvořím jednoduché, ty nejjednodušší stránky bez cingrlátek. Jen texty. Nebojte se, nebude to duplikát tohoto. Už teď je tam něco podstatného navíc. Zveřejňuji tam názvy úplně všech písniček, které mám ve svém počítači, ve své databázi (je jich kolem 3.000, ale ještě jsem neskončila). A hodlám tam dávat texty. Jen texty. Takže sekci „jentexty“ mohu tady zrušit.

Proč to dělám? Protože jak najdete písničky, které jsou zamčené? Nijak! Doopravdy si je může prohlédnout jen hrstka odvážných, kteří se nebáli dát mi svůj e-mail. Vyhledávače je asi nenajdou. A podle názvu se písnička někdy nepozná. Ale podle kousku textu – to už je jiná! To už se dá něco najít. A nic nevadí, že k některým nemám akordy nebo noty, protože tam budou skutečně jen texty. A když budu mít písničku i zde, otamtud vás k ní odkaz zavede – k notám, melodiím, videím, cédéčkům a zpěvníkům.

Jsou jako bráškové, kteří se doplňují – zpevnicekunas.cz a zpenicek.unas.cz.

zpevnicek.unas.cz

U písniček zapomínám na prostor a čas. Chci vám pomoci vzpomenout si na ty staré, naučit se ty nové a objevit další.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *