Vylepšení pro dva bráchy

Možná jsem si na sebe upletla bič. Ale ráda to pro vás udělám. První pokusný králík vypadá takto.

2016-10-06-vylepseni-pro-dva-brachy

 

Teď není důležité, že je to pokleslý žánr (populární hudba). Prostě jsem tohle elpíčko vyhrabala a zavzpomínala si na mládí – no a co? To důležité, čeho si máte všimnout, jsou ty modré odkazy „text >>“. Protože na cédéčkách jsou třeba písničky, ke kterým nemám ani akordy, natož noty, nemohu je vložit sem, do tohoto vyšlechtěného Zpěvníčku. Ale texty, texty mohu získat vždy, i kdybych je měla přepisovat z odposlechu (tedy pokud není zvuk mizerné kvality nebo pokud interpret příliš nežuchlá).

A tak mě napadl nápad, že bych texty mohla vložit do malého brášky – však víte, píšu o něm v článku Není u nás jako u nás. Ale lidi jsou líní, což chápu. Nikomu se nechce otevírat další web a zkoumat, jestli v tom množství se náhodou nenachází tahleta písnička, na kterou zrovna kouká v seznamu na cédéčku. Proto nově v seznamech (zpěvnících nebo cédéčkách) budu uvádět i odkaz na malého brášku, kde se nachází text. Někdy obyčejný člověk ani nepotřebuje všechna ta cingrlátka kolem (akordy, noty), stačí jen nahlédnout, co že je to za písničku, zdali ji zná, případně se kochat skvělým textem jako básní. A nebo vzít text jako základ a akordy už si k tomu došmudlit sám podle vlastního citu.

Víte, já spoustu těch písniček mám i s notami, ale ne vždy se mi chce (nebo ne vždy mám čas) se pidlošit s přípravou not a melodie, hledáním či vytvářením jútúbka a s propojením všech odkazů. Ale vložení samotného textu je násobně rychlejší, tak je reálné kompletovat seznamy alespoň texty. Snad vás toto vylepšení potěší u všech nově vložených seznamů. Ty staré budu (snad) postupně doplňovat.

Věřím, že dělám užitečnou práci, protože zrovna z tohoto LP jsem zkoušela dohledávat texty na internetu a víte co? Buď to nenašlo vůbec nic, nejen podle názvů – to chápu, jsou příliš krátké a obecné, ale ani podle úryvku textu, což bývá většinou úspěšnější hledání. A nebo to našlo, ale po kliku na odkaz na mě místo hledaného textu vybafla jen hláška „Bohužel, tato písnička se v naší databázi ještě nenachází“. Nesnáším tyhle automaty s předdefinovanými názvy a autory a přitom prázdným obsahem (když nic nemám, tak se aspoň neukazuju ve vyhledávači, ne?).

Takže shrnutí:
Když kliknete na modrý odkaz „text >>“, otevře se vám střelhbitě v novém okně kompletní text písničky.
Užívejte.

U písniček zapomínám na prostor a čas. Chci vám pomoci vzpomenout si na ty staré, naučit se ty nové a objevit další.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *