📰 Databáze Zpěvníkátoru žije!

Nemohu se nepodělit. Vím, že si to každý může vyhledat sám, když bude moc chtít. Ale chci vám usnadnit cestu. Ta databáze s více jak 10.000 písničkami ze Zpěvníkátoru, ta databáze není úplně ztracená! Ještě se dá stáhnout na Ulož.to. Vím, že každý o to nestojí, ale kdo by chtěl, tak může.

Ten soubor jsem tam nedala já (ani jsem nevymýšlela to heslo), ale jsem ráda, že jsem ho našla. Protože dnes tam je, ale zítra tam být nemusí, znáte to…
Zatím je na adrese https://uloz.to/!CDhSe8bUb/zp6-v-xml-xml
a heslo je „hovnokleslo“ (pěkné, že? Snadno zapamatovatelné…)
Za obsah této databáze nenesu žádnou odpovědnost, jak jsem dostala, tak dávám dál…

Mám radost, protože ta Zpěvníkátorová databáze se dá implementovat do Mirafa! Hurá! To znamená, že i soukromá databáze vytvořená ve Zpěvníkátoru se dá zachránit. Jen je potřeba ji ze Zpěvníkátoru vyexportovat do *.xml souboru. Tato zde už vyexportovaná je. Stačí jen importovat do Mirafa. Návod jak to udělat je přímo „od výrobce“ na stránkách http://www.miraf.cz/songbook_cz/dotazy.php v otázce „Mohu v Miraf SongBook otevřít databáze ze Zpěvníkátoru?“.
Trochu byly potíže, ale s tím vám poradím příště.

A teď trochu statistiky.

Vývojáři Mirafa doporučují databázi do 1.000 písní. Je tedy potřeba velikost co nejvíce srazit. I když mohu potvrdit, že si Miraf poradil s takovouto obrovskou databází skvěle, nekousal se, všechno řazení a opravy zvládal výborně. Jen dvakrát se mi zasekl při funkci vyhledávání (takže už ji raději nepoužívám), kdy mi náhle napsal „out of memory“ a nešlo nic dál dělat, ani uložit, ani zavřít (byl ukončen natvrdo správcem souborů).

Protože v databázi chci písničky zpívatelné a vytříděné hlavně na ty táboráčkové, jako první jsem udělala čistku (písně jsem nemazala, ale převedla do samostatných databází). A protože jsem hodná, dávám k dispozici ony roztříděné segmenty:

10.584 písní
– 703 cizojazyčných na adrese https://uloz.to/!JiC0L4nkpfxK/cizojazycne-xml
– 642 slovenských na adrese https://uloz.to/!DC6U9ouZozHW/slovensky-xml
– 321 lidových na adrese https://uloz.to/!qrlFQ32etOev/zp6-lidove-xml
a zbývá 8.918 českých písní.
Jo a ještě to veletajné heslo: „Zpevnicekunas

Další vyřazování toho osmi-tisícového „zbytku“ už budu dělat podle vlastního vkusu. Když například vyřadím punkové a hardrockové pecky s depresívními, sprostými a malomyslnými texty zřejmě vytvořené pod vlivem (které stejně v životě zpívat nebudu), tak se zase databáze (zatím) přibližně o nějakých 700 zmenší.

Upřímně mě pobavilo

Trapné parodie mažu (většinou nějaké žblemty ochlastů), ale když jsem tuhle se slaboduchým textem dočetla až do posledního řádku a uvědomila si, k čemu je to parodie, fakt upřímně mě pobavila, že jsem se smála nahlas. Uvědomila jsem si, jak hlubokou myšlenku to ve výsledku má 😊

V pondělí jsem ožralej jak šroub,
V úterý jsem ožralej jak šroub,
Ve středu jsem ožralej jak šroub,
Ve čtvrtek nevnímám,
V pátek jsem zas ožralej jak šroub,
V sobotu jsem ožralej jak šroub,
V neděli jsem ožralej jak šroub,
Osmý den schází nám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *