📰 Zamilovala jsem se do Mirafa

Když jsem tak byla na stránkách Jenasoftu (dnes už ty stránky nejsou funkční), koukala na mě nabídka několika (naprosto různorodých) aplikací – vedle Zpěvníkátoru například program pro tvorbu patchworku*). Což vůbec nesouvisí s hudbou a písničkami, že? Mnoho psů, zajícova smrt. Nicméně dole pod tím vším se krčila diskuse, která mi ukázala cestu k Mirafovi. Není to žádná fádní šedá myš, naopak, je hodně barevný. Moc se mi líbil na první pohled. A na druhý ještě víc. Zamilovala jsem se.

Když jsem svému muži doma řekla, že jsem se zamilovala do Mirafa, řekl, že tomu Arabovi rozbije hubu.

Není zadarmo, ale je za velmi dostupnou cenu. Dokonce s nabídkou letní slevy, která platí ještě tři dny. Já bych ho ale koupila i za plnou cenu. A ve skutečnosti si myslím, že má hodnotu nejméně čtyřnásobnou. Kluci se na něm vyblbli a je jedno, jestli se nechali Zpěvníkátorem inspirovat (základ je dost podobný). Každopádně to dotáhli do konce, vychytali všechny mouchy a přidali pár geniálních zlepšováků. Je vidět, že je testovaný na skutečných hráčích, vychytali všechny praktické potřeby při práci s písničkami. A vymazlili nejen samotný program, ale i zázemí, péči o uživatele. A tím nemyslím – jak je teď v módě – neustálé obtěžování newslettery. Tím myslím skutečné postarání se o to, aby uživatel uměl s programem zacházet a využil možnosti, které se nabízí. K dispozici je nejen podpora a často kladené otázky, ale podrobnobné tutoriály, návodná videa, kde je vysvětleno velmi názorně jak co funguje.

Poznámka pro mého oblíbeného ukulelistu – ty obrázky akordů u textu lze zvolit i pro jiné nástroje než je kytara. Třeba pro mandolínu, banjo či ukulele.

Jestli si program náhodou pořídíte, budete potřebovat nějaký čas na sebevzdělání. Mně trvalo dva dny, než jsem si prostudovala všechny návody. A věřte mi, že metoda pokus-omyl sice může fungovat, protože ovládání je dost intuitivní, ale přeci jen některé speciální funkce by vás ani nenapadlo hledat, protože byste nevěřili, že je někdo zrealizuje. Program je prostě geniální pro naše účely (nácvik písní, jejich uspořádání a tisk vlastního zpěvníku).

Vytvořila jsem si zatím svou databázičku, protože na ten bordel, co mám ve svých papírových zpěvnících, se už nedalo koukat a nedalo se v nich vyznat. Je tam zatím 72 písniček, které jsem si přetiskla vyměnila za staré, poškrtané, nečitelné a zničené stránky. Můj domácí zpěvník dostává novou jednotnou tvář a hlavně je to dobrá příležitost oprášit zapomenuté písničky, otestovat jejich hratelnost a vůec dát si to všechno do pořádku.

Miluji Mirafa a chci s ním být každý den. (Tohle není placená reklama, ale skutečné nadšení!)


*) Patchwork je textilní technika na principu sešívání malých různě vzorovaných kousků látky, které jako celek tvoří pestrý vzor. Využívá se např. na přikrývky, přehozy, polštáře a podobné dekorativní doplňky interiéru.


1 komentář u „📰 Zamilovala jsem se do Mirafa

  1. Zdravím.Koupil jsem Miraf Songbook8.Vše O.K.Nevíte jak dostat do textu notovou linku s nějakou vyhrávkou v notách?V návodu na Miraf jsem nic nenašel/krom vložení obrázků/.Díky za odpověď.Mirek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *