NA SVATÉHO MARTINA Hudba: Jára Beneš / Text: Špilar - Mírovský - Tobis 1. Dám vám dobrou radu: V prostřed listopadu přijeďte na naše posvícení, to každý je plný zanícení. Ze všech oken, dveří, lítá husí peří, kde kdo to cití až v srdce hloubi, jaká jde vůně z trouby. Ref: Na svatého Martina, když se kouří z komína, to je v každém stavení pozdvižení. Každá husa v pohnutí kejhá píseň labutí, nedočká se, ó běda, do oběda. V hospodě se pivo chladí, muzikanti basu ladí, každý už se těší, jak ji večer pohladí. Na svatého Martina každý dlouho vzpomíná, jaká byla hostina, když byl ten svátek Martina. 2. Já rád játra z husy, pěkně vonět musí, já nejsem, pánbůhví, velký jedlík, já l celé huse sním jeden knedlík. Když je plný pekáč, na to já jsem sekáč, když tak ta kůžička pěkně křupá, skončím až u biskupa. Ref: Na svatého... https://zpevnicekunas.cz/